Listopad 2007

Izayo

16. listopadu 2007 v 13:00 | Svip |  Inuyasha - postavy
Izayo

Izayo byla liská princezna, do které se zamiloval mocný démon Inu no Taishou. Po čase mu porodila syna-Inuyashu. Jelikož byl Inuyasha polodémon, byla jedna z mála co ho měli rádi a věřili mu. Inu no Taishou se pro ni obětoval a dal jí ochrannou látku, z níž má nyní Inuyasha kimono. Ovšem lásku mezi Izayo a Inu no Taishou nesl špatně jeho první syn, Sesshoumaru, který Izayo nenáviděl.
Izayo a Inuyasha
Izayo

Inu no Taishou

16. listopadu 2007 v 12:25 Inuyasha - postavy
Inu no Taishou

Psí generál Inu no Taishou je otcem Inuyashy a Sesshoumara. Kvůli lidské princezně Izayo opustil matku Sesshoumaru, za což Sesshoumaru Izayo nenávidí. Za svého života válčil s klanem panterů a zachránil mnoho lidí/démonů. Někteří mu slíbili pomoc, ale pomohli až Sesshoumarovi. Inu no Taishou odkázal svým synům dva meče. Inuyashovi Tessaigu a Sesshoumarovi Tenseigu-meč, který léčí. Sesshoumaru s tím však nebyl spokojený, chtěl Tessaigu. Tím Inu no Taishou nechtěně prohloubil jejich nenávist...

lord-Sesshoumaru

16. listopadu 2007 v 12:03 Inuyasha - postavy
lord-Sesshoumaru

Krásný, ale ledový, bezcitný a arogantní. Tak působí. Ale je to pravda? Lord-Sesshoumaru je psí démon, syn psího generála Inu no Taishou a jedné démonky. Z celého srdce nenávidí svého polovičního bratříčka Inuyashu, protože po otci zdědil Tenseigu-meč, který léčí a Inuyasha získal Tessaigu. Když jednou potřeboval pomoci od svého bratra, proti klanu panterů, Jaken mu oznámil, že Inuyasha spí "přišpendlený" k posvátnému stromu. Tehdy se v Sesshoumarovi prohloubila jeho nenávist k Inuyashovi. Když ho jednou zachránila Rin a on pak zachránil jí, bylo jasné, že spolu budou putovat. Má ji "rád". Je do něj zamilovaná větrná čarodějka Kagura, ale on ji odmítá. Je velmi silný. Může se přeměnit v obrovského psa. V jedné bitvě mu Inuyasha utrhl levou ruku.

Rin

16. listopadu 2007 v 11:46 Inuyasha - postavy
Rin

Rin je malá asi sedmiletá holčička. Jednoho dne našla v lese zraněného lorda-Sesshoumara a pomohla. Zanedlouho její vesnici napadli vlci a všechny zabili. Rin utekla, ale také to nepřežila. Lord-Sesshoumaru naštěstí vlastní Tenseigu-meč, který uzdravuje. Díky tomu Rin přežila a oddaně za ním chodí. Sesshouamru ji chrání a má ji docela "rád". Rin má strašně ráda melouny. Když se setkala s Kohakem, zpočátku si rozuměli, ale pak ho posedl Naraku a Kohaku ji málem zabil. Nepovedlo se. :)

Jaken

16. listopadu 2007 v 11:38 | Svip |  Inuyasha - postavy
Jaken

Jaken je takový malý skřet. Velel vlastní armádě, ale lord-Sesshoumaru mu pomohl a tak teď putuje s ním. Je mu naprosto oddaný. Má hůl se dvěma hlavami. Jeho úkolem je hlídat Rin a ještěra. Pro svého pána je ochotný udělat cokoliv-třeba ukrást Inuyashovi Tessaigu. Jednou se o to pokusil, ale (naštěstí) mu to nevyšlo. Většinou je drzý a občas to vypadá, že Rin nemá rád, ale někdy je na ni "milý".

Kohaku

16. listopadu 2007 v 11:30 Inuyasha - postavy
Kohaku

Kohaku je asi desiti-dvanáctiletý bratr Sango. Stejně jako ona je z rodu zabijáků démonů. Nyní má v zádech střípek Shikonu no Tama, pomocí něhož ho Naraku ovládá. Kohaku si na Sango nepamatuje. Jednou, když se setkal s mladičkou Rin, ji málem zabil, ale naštěstí se mu to nepovedlo. Pod nátlakem Naraka málem donutil lorda-Sesshoumara, aby ho zabil. Ten však prokoukl Narakovu lest a nechal ho.

Ayame

16. listopadu 2007 v 11:18 | Svip |  Inuyasha - postavy
Ayame

Ayame je vlčí démonka. Může jí být tak třináct-čtrnáct, i když vypadá na víc. Její klan žije v horách. Když byla ještě malá, šla skládat zkoušku svého dědečeka-stařešiny, ale dostala se do potíží. Zachránil ji mladý vůdce-Kouga. Také jí slíbil, že si ji vezme. Když Ayamein klan napadali stovky démonů, vydala se najít Kougu, aby ho přiměla ke svatbě. Ten si však na svůj slib napamatuje a navíc jí řekl, že miluje Kagome. Ayame mu vyprávěla jejich příběh, ale ani to ho nepřimělo dostát svému slibu. Nakonec se tedy vrátila s nepořízenou. K útokům občas používá květinu ve svých vlasech, kosatec, po kterém se jmenuje-Ayame. Jelikož pochází z hor, nevěděla téměř nic o Narakovi. Je jedna z mála, co nehledají Shikon no Tama, ale jedním z důvodů, proč si měla vzít Kougu by, že Kouga má střípky, které by jejich klan mohly zachránit.

Kikyo

16. listopadu 2007 v 10:57 Inuyasha - postavy
Kikyo

Kikyo byla osmnáctiletá mocná, hodná kněžka, která chránila klenot Shikon no Tama. Zamilovala se však do polodémona Inuyashy a přesvědčovala ho, aby se kvůli ní stal člověkem. Když jí však chtěl Shikon sebrat, "přišpendlila" ho šípem na strom do umělého spánku. Poté se nechala i s klenotem spálit. Později se vrátila, ale aby přežila, bere si duše démonů. Její mladší sestra je kněžka Kaede.

Kaede

16. listopadu 2007 v 10:43 Inuyasha - postavy
Kaede

Stará malá kněžka kdysi dávno přišla o oko. Od té doby nosí pásku. Je velmi odvážná a milá. Měla starší sestru-kněžku Kykio. Právě Kaede zjistila, že Kagome je reinkarnací její sestry. Nyní zachraňuje všem kůži tím, že je léčí anebo si k ní chodí pro radu. Někdy s nimi putuje a její znalosti jsou většinou k nezaplacení. Kaede také vymyslela pro Inuyashu ty korále, které reagují na Kagomin povel: "sednout!" ("Osuwari!"). Nyní jí může být tak přibližně šedesát sedm. Možná o něco míň.
Kaede
Kaede zamlada

Kanna

16. listopadu 2007 v 10:01 | Svip |  Inuyasha - postavy
Kanna

Kanna je malá bílá holčička-další z Narakových převtělení. Narozdíl od své "sestry" Kagury je poslušná. Má zrcadlo, kterým vidí své nepřátele a tím Narakovi nahrává. Zrcadlo ukazuje vše co dotyčný dělá, říká a já nevím co ještě.

Kagura

16. listopadu 2007 v 9:37 | Svip |  Inuyasha - postavy
Kagura

Větrná čarodějka Kagura je jedním z Narakových převtělení. Její srdce je v jeho rukách a naposlušnost trestá tím, že ho stiskne. Kagura se chce osamostatnit. Proto také neřekla Narakovi kdy se Inuyasha mění ve smrtelníka. Hledá Shikon no Tama (to asi každý. možná Ayame ne...). Je "zamilovaná" do lorda-Sesshoumara, ale ten ji nechce. Kagura vládne svými Tanci-Tanec Ostří a Tanec Draka, které ovládá vějířem. Kdykoliv se chce vypařit, vytáhne si z vlasů pírko a na něm odletí. Jedním z jejích přátel je její "sestra" Kanna.

Naraku

16. listopadu 2007 v 9:28 Inuyasha - postavy
Naraku

Polodémon Naraku má své tělo stvořené z démonů, které vsál do sebe. Jeho síla neustále roste. Také občas přichází o svou moc, ale tu dobu si může vybrat. Navíc může se svým tělem dělat hokusy pokusy. Touží po moci a tak také hledá střípky Shikonu no Tama. Jelikož má v sobě srdce Oniguma (nebo byl? to nevím jistě) tak miloval kněžku Kykio. Teď je však naprosto bezcitný. Vyváří mnoho převtělení. Nejznámější jsou asi Kagura a Kanna, které mu chtě nechtě musí sloužit. Naraku také pomocí střípku Shikonu no Tama ovládá Sangina mladšího bratra Kohaka. Na své nepřátele posílá stovky démonů (a hlavně pro Shikon) posílá svůj jedovatý hmyz. Jeho hrad je obklopen silnou baiérou, kterou však Inuyasha již jednou prorazil.

Kouga

16. listopadu 2007 v 9:16 | Svip |  Inuyasha - postavy
Kouga

Kouga je asi šetnáctiletý vlčí démon, vůdce smečky. Kamkoliv se hne, hned jsou s ním jeho věrní stoupenci Hakkaku a Ginta. Před několika lety zachránil vnučku Stařešiny, malou Ayame a za noci měsíční duhy jí slíbil, že si ji vezme. Na svůj slib však zapomněl a když se setkal s Kagome, zamiloval se do ní. V nohách má dva střípky Shikonu no Tama, což ho činí neuvěřitelně rychlým a hledá Naraka, aby se mu pomstil za smrt svých druhů.

Kirara

15. listopadu 2007 v 21:46 Inuyasha - postavy
Kirara

Kirara je kočičí démonka. Patří Sango, které je bezmezně oddaná. Navenek působí jako malá, rotomilá kočička, ale v boji se dokáže přeměnit v obrovskou šelmu, ze které jde občas strach. V této podobě dokáže létat a tak z ní je občas "dopravní prostředek pro Sango, Miroka a Shippa". Kirara se nikdy od Sango neodděluje.
Kirara malá, roztomilá kočička

Kirara šelma

Sango

15. listopadu 2007 v 21:29 Inuyasha - postavy
Sango

Sango je zabijačka démonů.Je jí něco kolem sedmnácti let. Její rodina zemřela a mladšího bratra Kohaka unesl Naraku, který ho ovládá pomocí střípku Shikonu no Tama. Sango se spolu se svou kočičí démonkou Kirarou přidala k Inuyashovi a ostatním. Má slabost pro Miroka, i když na něj pekelně žárlí, kdykoliv se točí kolem nějaké jiné, ale také ho často fackuje, když ji začne "hladit". Sango má velký bumerang, pomocí něhož vraždí démony.

Miroku

15. listopadu 2007 v 21:19 Inuyasha - postavy
Miroku

Miroku je sedmnáctiletý mnich, ale nechová se tak. Jeho vášní jsou ženy. Kdykoliv uvidí nějakou hezkou dívku, zeptá se jí: "Má milá, pověz mi, nechtěla bys mi povít dítě?" anebo ji pohladí po "určité" části těla. Většinou to zkouší na Sango, kterou má rád, za což schytává facku. Po svém otci zdědil prokletí Větrným tunelem, kterým ho proklel polodémon Naraku. Větrný tunel do sebe vsaje všechno, kromě Narakova jedovatého hmyzu, který je pro Miroka nebezpečný. Jako mnich také vlastní posvátné sútry, kterými posílá duchy do záhrobí...

Shippo

15. listopadu 2007 v 20:47 Inuyasha - postavy
Shippo

Liščí démonek Shippo se k Inuyashovi a Kagome připojil jako první. Je mu asi sedm let. Dříve měl rodinou, kterou mu však zabili bratři Hita a Manten. Občas si tropí žertíky z Inuyashy, který ho za to mlátí, ale Inuyasha ho dost často mlátí i za jeho upřímnost. Vždy ze sebe dělá hrdinu, ale když ho jednou vyzval(a) Soten na souboj, třásl se jako osika. :-) Strašně moc miluje lízátka, která mu Kagome nosí ze své doby.

Kagome Higurashi

15. listopadu 2007 v 20:31 Inuyasha - postavy
Kagome Higurashi

Kagome je patnáct let a studuje ve všední době. Je také reinkarnací kněžky Kykio. Jednou se však dostane studnou (kterou mají na zahradě) do feudálního Japonska před padesáti lety, kde se to hemží démony. Když uvidí na stromě polodémona Inuyashu, zamiluje se do jeho psích oušek. Poté nechtěně rozbije Shikon no Tama (když ho sebere démon a ona démona zničí) a ten se rozletí po celém Japonsku. Když se k nim ještě připojí mnich Miroku, zabijačka démonů Sango, její kočičí démonka Kirara a liščí démonek Shippo, jejich dobrodružství začíná. Kdykoliv Inuyasha řekne (nebo udělá) něco, co se Kagome nelíbí, zkrotí ho slovem "sednout!" ("osuwari!") po čemž Inuyasha vždycky sletí k zemi. Kagome se také vrací domů, kde dodělává školu. Má mladšího bratra Soutu, který ji kryje. Ve své době chodila se spolužákem Hojem, ale rozešli se. Nyní jsou z nich přátelé.

Inuyasha-Kapitola 1.

15. listopadu 2007 v 18:14 Cesta za Shikonem (Inuyasha) - dokončený příběh
Inuyasha
Kapitola 1.
Inuyasha prudce zabrzdil. Naznačil Kiraře, aby sletěla na zem. "Co se děje?" Kagome mu slezla ze zad. "Sesshoumaru!" zavrčel vztekle. Kagome založila ruce v bok. "Kdy už se přestanete hádat?" zeptala se odevzdaně. Inuyasha se na ni vztekle otočil. "Kdy? Chceš vědět kdy? Až se začne chovat normálně a až nebude chtít…" "Rin! Zůstaň vzadu!" ozval se klidný hlas. Kagome spatřila Inuyashova bratra. "Sesshoumaru!" zaprskal Inuyasha. "Kohopak to tu vidím." Sesshoumaru přimhouřil oči.
Inuyasha si přiložil ruku na jílec Tessaigy. "Co tu chceš?" vyštěkl. Rin vyděšeně vypískla. Sesshoumaru přimhouřil oči ještě víc. "Ty víš co chci." řekl klidně Sesshoumaru. "Tessaigu." "Na to zapomeň!" zavrčel vztekle Inuyasha. Sesshoumaru se podíval na Kagome a začal vrčet. Kagome se stáhla k ostatním. "Tak tohle dopadne špatně." zašeptal Miroku. Sango přikývla. "Mňau." Kirara se přeměnila v malou, roztomilou kočičku. Shippo vyskočil Kagome na rameno. "Já věděla, že si to kolo mám vzít. Ach jo. Proč jsem si to nechala rozmluvit." Podívala se na nebe. Zatáhlo se a začala bouřka. "A ještě k tomu zmokneme." Kagome se úplně zkazila nálada. Sedla si na kámen a ryla prstem do země. "Rin, jdeme!" zavelel Sesshoumaru. "Ty zbabělče. Vrať se!" prskal Inuyasha. "Ty jeden…" "Inuyasho!" začala Kagome výhrůžně. Inuyasha se prudce otočil. V očích měl nejistotu. "Jdu domů. Hned zítra." řekla nekompromisně. Inuyasha se zachmuřil. "Byla jsi tam nedávno." Otočil hlavu na stranu a založil ruce v bok. "No a co! Je to můj domov!" vystartovala naštvaně. "Fajn. Jen si běž!" Inuyasha vyskočil na strom a opřel se o kmen. "Stejně žádný střípek necítíš, takže jsi tu k ničemu." "To je pako." zašeptala Sango. Kagome se naštvala ještě víc. "Osuwari!" Inuyasha sletěl ze stromu. "Proč jsi to sakra udělala? Víš jaké to je? Nevíš, protože nemáš tyhle zpropadené korále." utrhl se na ni. "Protože se umím chovat. Ty taky necítíš Naraka. A opovaž se říct, že je to něco jiného!" "Ale to JE něco jiného." řekl klidně. "Grrr! Co si o sobě myslíš? Kdo si myslíš, že jsem? Hledačka střípků?" "Máš je chránit!" vykřikl. "Proč? Proč zrovna já?" "Protože…" "Protože jsem reinkarnace Kykio. To vím moc dobře." křikla. Inuyasha sebou při tom jménu cukl. Kagome se zarazila. "Promiň," zašeptala tiše a sklopila pohled. Sango naznačila ostatním, že by je měli nechat být. Kirara se zase přeměnila a vzala Shippa za ocas. "Au, au, au!" pustila ho a jemně si ho dala na záda. Sango nějak odtáhla Miroka. Kagome si sedla na kámen. "Je mi to líto. Já vím, že mám Shikon no Tama chránit. A také vím, že je to moje chyba, že…" "Pssst!" Inuyasha si sedl vedle ní. "To já se omlouvám. Jsi jen člověk. Víš, že sem nepatříš, ale jsi tu s námi. A já ti to zrovna neulehčuju. Pořád mi musíš říkat osuwari a…" "Ale proč to nejde vyřešit jinak? Proč ti to pořád musím říkat? Takhle brzo budeš mít z kostí kašičku." Inuyasha se pousmál. "Nevadí. Třeba si začnu vážit života." "Proč myslíš?" "Podívej se na sebe! Vždyť ty tu vůbec nemusíš být. Nic tě tu nedrží. Můžeš se vykašlat na Shikon. Můžeš zůstat doma. Vždyť proč to celé podstupuješ? Abys…" "Abych zabránila Narakovi získat ho." "A?" "A? Jaké a?" "Proč ještě?" "Abych ti ho dala a ty ses mohl stát démonem." otočila hlavu a zrudla. "Kagome?" "Hm?" "Podívej se na mě!" Zakroutila hlavou. "Prosím." Smutně se na něj podívala. Po tvářích jí tekly slzy. "Proč pláčeš?" zeptal se mile. "Já…nevím." "To bych měl já." "Proč?" "Ty to pořád nechápeš?" zeptal se udiveně. Zakroutila hlavou. "Ty tohle všechno podstupuješ kvůli mně a co z toho máš? Jenom se spolu hádáme." "Ale…" "Ne! Ty víš, že mám pravdu. Neustále se s tebou hádám." "A kdo hádku začíná? Ta tvrdohlavá Kagome." pohrdavě si odfrkla. "Feh. Já za to většinou můžu." Inuyasha vstal a protáhl se. "Vstávej!" natáhl k ní ruku. Kagome se na něj váhavě podívala, ale přijala. "Zítra se ale stejně vrátím domů." "Jak chceš." Otočil se. "Tobě to nevadí?" "Nemůžu tě nutit, abys tu zůstala." "A teď ses prořekl. Kdo tě uřkl?" "Co?" ,,Přiznej se! Co je s tím Inuyashou, kterého jsem osvobodila?" zeptala se zaraženě. "Jak to myslíš?" zeptal se zmateně a nechápavě na ni koukal. "Změnil ses." "Feh. Když si to myslíš…" "Vím." Kagome se mile usmála. "Máš hlad?" "Ne." řekl, ale zakručelo mu v břiše. "Zvláštní. Řekla bych, že tvůj žaludek říká něco jiného." řekla s úsměvem. Inuyasha kývl."Chceš teda něco k jídlu nebo budeš trpět hlady?" "Počkáme na ostatní." "Jak chceš." Kagome si sedla na zem a vytáhla z batohu nějakou knížku. Inuyasha ji chvíli pozoroval. Když ho to přestalo bavit, vyskočil na strom. "Kykio…" zašeptal. Hlavou mi vířily vzpomínky na společně strávené chvíle. Zavřel oči a vzpomínal. Vzpomínal na den, kdy se seznámili. "Au! Za co?" ozval se ublíženě Miroku. Na tváři měl otisk Sanginy ruky. Inuyasha zakroutil hlavou. "Ty se ještě ptáš?" Sango měla co dělat, aby ho neuškrtila. Miroku se radši stáhl. "Tady jste. Dáte si něco k jídlu?" Kagome se vlídně usmála. "Jo. To mi pomůže." řekla Sango naštvaně. Kagome sebou trhla a trochu se stáhla. Miroku se na ni omluvně podíval. Sango se k němu otočila zády. Udělala krok a upadl jí bumerang. Jak se pro něj sehnula, cítila na sobě něčí ruku. "Miroku!" zaječela a znovu ho praštila. "Když já si nemohl pomoci." Snažil se Miroku omluvit své chování. Inuyasha seskočil ze stromu. "Já si klidně něco dám." usmál se na Kagome. Ta se trochu uvolnila. "Já něco cítím." řekl Shippo a zavětřil. "Já tu něco cítím." "A co cítíš?" Kagome se na něj zvědavě podívala. "Já tu cítím…" odmlčel se. Otočil se a oči se mu rozšířily. "Maliny!" a zmizel v křoví. Kagome se podívala na Inuyashu, na Miroka, pak na kroutící se křoví, zase na Inuyashu a rozesmála se. Inuyasha ji nechápavě pozoroval. Pak zastříhal s oušky. "Ten nám tu chyběl." zavrčel. "Kdo?" zeptala se už uklidněná Kagome. Inuyasha už nestačil odpovědět. "Ahoj, Kagome." Kouga se usmál a podal jí květiny. "Ahoj." Kouga málem spadl, když se země málem zachvěla. Vlastně to nebyla země. Podíval se dolů. Inuyasha se prudce zvedl. "Slez ze mě, ty pytle blech!" "A je to tu zase…" prohlásila rezignovaně Kagome. Začala z květin plést věneček. "…ty, ty, ty…vořechu!" "Co tě sem sakra přivedlo? Musíš nám kazit den, ty vlčí nedochůdče?" "Od prašivého čokla, jako jsi ty, to sedí." "Kdo je u tebe prašivý?" Inuyasha po něm skočil a dal mu pěstí. Kouga si to nenechal líbit. "Že tě to baví." ozvala se tiše Sango. "Máš pravdu. Nechápu co je na tom baví." "Ne je. Já se ptám co tebe na tom baví." "Nic. Proč se ptáš?" "Jen tak." Donesly se k nim jejich nadávky. "On vážně bude mít kostičky na kaši." řekla lítostivě Kagome. "Proč myslíš?" Sango se na ni zvědavě podívala. "Osuwari!" Inuyasha sebou plácl na zem. Jak se Kouga natahoval, aby mu dal pěstí, ztratil rovnováhu a sletěl na něj. "Slez ze mě!" zavrčel Inuyasha. Kouga se napřímil a přiskočil ke Kagome. Chytil ji za ruku a políbil ji na ni. Kagome se snažila mu tu ruku vysmeknout. "Kagome, lásko, odejdi se mnou od těchto barbarů!" řekl prosebně. "Jdi od ní! Hned!" Inuyasha mu přiložil špičku Tessaigy ke krku. "Proč? Abys s ní mohl být ty? To určitě." zavrčel vztekle Kouga. Inuyasha se naštval ještě víc. "Ihned od ní odstup!" "Nebo co? Zkusíš mě probodnout svým chabým mečem?" popichoval ho Kouga. "Ty…Kaze no…" "Osuwari!" korále zazářily a Inuyasha se ocitl na zemi. "Ne! Ksakru, proč?" "Protože mě Kagome miluje." "Ne!" zavrčel Inuyasha, ale nedokázal se pohnout. Kouga ji provokativně chytil a přitáhl si ji k sobě. Chtěl ji políbit. "Au!" ozvalo se plesknutí. Kagome se mu vymanila ze sevření. Přiskočila k Inuyashovi a klekla si k němu. "Nebolí tě nic?" zeptala se starostlivě. "Ne. Nebolí." usmál se na ni. Kagome totálně zrudla a Inuyashu tím nakazila také. "Kougo, počkej!" přiběhli tam Hakkaku a Ginta a prudce oddychovali. "Brzy se zase setkáme, Kagome. Já se tě nevzdám." Kouga odběhl. "Ne!" Hakkaku a Ginta zaúpěli a rozběhli se za ním. Kagome se podívala na Inuyashu. "Promiň!" "Co?" "Že jsem ti to zase řekla. To je přesně to, o čem jsme mluvili." "Jen si nemysli. Já bych ho nejradši…" naznačil škrcení. "Ach jo." vstala a zakroutila hlavou. "Proč se kluci umí jenom prát?" rozdělala oheň a začala připravovat jídlo. "Feh. To není pravda." Inuyasha ucítil vůni jídla a začal slintat. "To voní." přišel k tomu. Kagome ho odstrčila, až ztratil rovnováhu. Jak se snažil něčeho chytit, strhl sebou i Kagome a dopadl na ni. Oba zrudli. "Promiň. Já…omlouvám se. Já nechtěl. Totiž…" Kagome se rozesmála. "Jestli mě nepustíš, spálí se to." zašeptala. "Co se…jídlo!" vyskočil a vytáhl ji na nohy. Kagome to zamíchala. "Za chvíli to bude." oznámila. "Jídlo!" zavolal Shippo a začal poskakovat kolem Sango. Ta se vražedně podívala na Miroka a šla jíst. "Nic se neděje." usmála se na ni Kagome. "Já to chápu." "Dík." Sango začala jíst. Do všech, až na Kagome, to padalo. Kagome si jídlo vychutnávala. "To byla dobrota." pochvaloval si Shippo. Inuyasha souhlasil. "Tak. A jdu spát." Shippo sebou plácl na zem a usnul. Inuyasha do něj zmateně drcl. "Shippo, ty spíš?" Žádná odpověď. Inuyasha do něj znovu drcl. "Nech ho!" řekla s úsměvem Kagome. "Aspoň je tu klid." "To máš asi pravdu." Inuyasha se protáhl. Kagome ho upřeně sledovala. Když si to uvědomil, zrudla. "Děje se něco?" Inuyasha vypadal zmateně. "Ne. Neděje." vysoukala ze sebe Kagome. Pak se zvedla a sklidila. Inuyasha zavětřil. "Už zase?" "Ahoj, Kagome." "Kougo?" vyhrkla. Kouga ji chytil za ruku, ale Inuyasha ho odstrčil. "Nech ji!" zavrčel vztekle Inuyasha. Kouga se na něj vztekle podíval. Přišel ke Kagome. Pak si to ale rozmyslel a odběhl. "Co se mu stalo?" zeptal se tiše Miroku Sango. Odpovědět už ale nestihla, protože tam přiběhla Ayame se svými vlky. "Kde je Kouga?" zeptala se vztekle. "Vypařil se." Inuyasha neskrýval radost. Kagome ukázala směr, kterým odběhl. Ayame se tam vydala. Vlci hlasitě zavyli, ale poslušně běželi dál. Inuyasha se podíval Kagome do očí. Pak znovu zavrčel. "Naraku!" "Co?" "Cítím ho." zavrčel. Kagome vytáhla střípky. Měla jich celkem dost, ale nebyla to ani třetina Shikonu. "Inuyasho?" "Ano?" snažil se mluvit přívětivě. Sango a Miroku se na sebe podívali a odtáhli Shippa z doslechu. "Já…" Kagome k němu přistoupila. Upřeně se mu zadívala do očí. "Co se děje?" hlas se mu nepatrně třásl. Kagome uhnula pohledem. "Ale nic. To nic. Nic jsem neřekla." "To máš pravdu. Co se děje?" Chytil ji za bradu a donutil ji podívat se mu do očí. Kagome šíleně zrudla. "Jen…nedovol prosím, aby si mě Kouga vzal! Prosím." zašeptala prosebně. "Nedovolím. I kdybych měl…" "Vždyť Naraka zabiješ. Nechci…já…to je jedno. Asi půjdu domů." Otočila se a chtěla odejít. "Teď? Když se blíží Naraku?" Inuyasha se zatvářil zmateně, ale pak si to rozmyslel. "Studna je kousek odsud. Odnesu tě tam." Vzal ji do náruče a utíkal s ní pryč. U studny se zarazil. "Běž! Já jdu za nimi. Za každou cenu chraň střípky!" vzal ji za ruce. Kagome zase zrudla. "Budu. Ale ty už běž! Nejspíš tě potřebují." "Jo. Měj se! pak pro tebe přijdu." Usmál se. "A Kagome?" "Ano?" "Kdybych…kdybych…kdybych do deseti dnů nepřišel, nevracej se! Přijdu pro tebe. Mohla by to být past." "Dobře." Kagome uhnula pohledem. Potom se otočila a skočila do studny. Inuyasha se za ní chvíli díval. Potom se rozběhl za ostatními.

Inuyasha

15. listopadu 2007 v 18:11 Inuyasha - postavy
Inuyasha

Inuyasha je psí polodémon. Narodil se psímu generálovi Inu no Taishou a lidské princezně Izayo. Má staršího nevlastního bratra Sesshoumara. Jelikož je polodémon, nechtějí ho přijmout ani démoni, ani lidé, ale za novu se mění v člověka, tím však ztrácí své schopnosti. Vlastní meč, Tessaigu.
Inuyasha chtěl od kněžky Kykio získat klenot Shikon no Tama, aby se stal plnohodnotným démonem, avšak přemohla ho láska a on se do Kykio zamiloval. Když jí však chtěl klenot vzít, "přišpendlila" ho na padesát let ke stromu. Odtamtud ho "sundala" Kagome, dívka z jiné doby. Kagome je reinkarnací Kykio. Když chtěl Shikon no Tama ukrást démon, Kagome ho zasáhla šípem. Tím však zničila Shikon no Tama a úlomky se rozletěly po celém Japonsku. Inuyasha společně s Kagome, mnichem Mirokem, zabijačkou démonů Sango, její kočičí démonkou Kirarou a liščím démonkem Shippem, putují po feudálním Japonsku a hledají střípky Shikonu no Tama. Když nepočítám těch padesát let, co spal "přišpendlený" ke stromu, je mu něco kolem sedmnácti let. Jednou z věcí, které nenávidí, jsou korále, které musí nosit. Když mu Kagome řekne "sednout!" ("osuwari!") Inuyasha sletí k zemi.

Inuyasha polodémon
Inuyasha démon
Inuyasha člověk